מחוננות ודיגיטל: מי שמצליח מאד היה ילד מחונן?

עולם הדיגיטל, האינטרנט והטכנולוגיה התקדם מאד בשנים האחרונות ומדובר כיום במקצוע של ממש. אין זה תחביב שאפשר ללמוד אותו לבד ולא מדובר במקבץ פעולות שכל אחד יכול להבין ולבצע עבור העסק שלו. מתן שירותים בתחום השיווק הדיגיטלי או קידום האתרים מצריך ידע טכני נרחב והבנה של עדכונים שחלים כל הזמן, ללא הפסקה. יתרה מכך – לכל לקוח או אתר אינטרנט נדרשת התייחסות דיגיטלית שונה והגדולה האמיתית של מי שעובד בתחום הזה היא הזיהוי של המאפיינים הייחודיים והיישום של פעולות הדיגיטל הנכונות והמדויקות בהתאמה אישית. מכאן אפשר לנסות לנתח את מי שמלכתחילה פונה לעיסוק בתחום זה ולבחון מה הכישורים שלו ובאילו יכולות קוגניטיביות ומנטליות הוא ניחן. אין ספק שדרוש לשם כך מוח אנליטי חד ומדויק, ומכאן מובנת בחינת ההקשר בין מחוננות ודיגיטל.

מחוננות ודיגיטל- אילו כישורים נדרשים מאנשי דיגיטל?

כאמור – מדובר בתחום שהוא ברובו טכני אנליטי. נדרשות יכולות הבנה גבוהות, ניתוח מדויק של תהליכים ואפילו ניבוי של תוצאות תהליך כזה או אחר. אין ספק שמי שהיה תלמיד מצטיין או מחונן ניחן ביכולות אלה ולכן יהיה מעניין לדעת אם אכן יש נטייה של תלמידים מחוננים לפנות לתחומי עיסוק אלה. יתרה מכך – יש הורים שחשוב להם שהילד או הילדה שלהם יפנו לכיווני הלימודים של המחוננים בדיוק על מנת להשתלב לאחר מכן בתחומים אלה שנחשבים כחוד החנית של עולמות העתיד (דוגמא למבחן מחוננים שלב א' להורדה). מבחנים אלה בודקים את היכולות של הילדים לקרוא, להבין ולהסיק מסקנות, את ההתמודדות שלהם עם מענה על שאלות תוך כדי מדידת זמן וכמובן את אופן ההתמודדות עם קטעי מלל מורכבים יותר או כאלה שנחשבים למתקדמים יותר לגילם או לרמה שלהם. האם ילדים אלה יפנו בסופו של דבר לעיסוק משמעותי בתחום הדיגיטל? כמובן שאיש לא יכול לחזות את העתיק אך ילדים שאובחנו כמחוננים או מצטיינים בהחלט יהיו ילדים שיהיה שווה לשים לב להתפתחות הלימודים והאישית שלהם.

קידום אתרים ושיווק דיגיטלי – עולם שמשתנה כל הזמן

הצורך בעולם האינטרנט והדיגיטל באנשים מקצועיים ברמה גבוהה נולד מהעובדה שמדובר בתחום שיש בו כל הזמן שינויים, חידושים והתפתחויות. אין זה מספיק ללמוד בקורס ולעסוק בתחום זה אלא יש צורך כל הזמן לשמור על כשירות גבוהה, על התעדכנות מתמדת ועל ראש גדול, כל זאת על מנת להציע ללקוחות את השירותים הטובים והמתקדמים ביותר שיתאימו לעסק שלהם וגם יביאו עבורם את התוצאות הרצויות. כאשר מאתרים כבר בגיל צעיר את הילדים בעלי היכולות הגבוהות ייתכן ואפשר יהיה לעניין אותם בעולם הזה כבר בגיל בית הספר וללמד אותם איך הדברים מתנהלים.

הנקראים ביותר
שיווק דיגיטלי לסטארטאפ

בכל שנה נסגרים עשרות, לפעמים מאות סטארטאפים, רק כאן בישראל. למעשה, רק חברה אחת מתוך כמה מאות חברות, באמת מצליחה, עומדת בכל

פרסום כתבה באתר
מעוניין לפרסם כתבה
עם קישור לאתר שלך?