איך להפיק סרטון שיווקי?

בעידן הדיגיטלי שבו כולנו חיים, כמעט כל בעל עסק מבין את המשמעות והמהות של שיווק נכון של העסק שלו. היום יש מגוון רב של כלים, דרכים ופלטפורמות יעילים לשיווק מצוין שמגדיל את רמת החשיפה של העסק. פרסום ברשתות החברתיות, הקמת קמפיין ממומן בגוגל, שיווק באמצעות תוכן ולאחרונה, יותר ויותר עסקים מבינים את הפוטנציאל הטמון בהפקה ופרסום של סרטון שיווקי.

 

מה צריך לדעת על הפקת סרטון שיווקי?

בשלב הראשון עליכם לחשוב מיהו קהל היעד שלכם. ככל שקהל או קהלי היעד יהיו מגובשים, מדויקים וספציפיים יותר, יהיה לכם קל להפיק את הסרטון והוא גם יענה על המטרות שלכם ושל העסק. למשל, אם הקהל שלכם הוא בני נוער בגילאי 12-16, יכול להיות שצטרכו לשלב דיבוב בתוך הסרטון. לעומת זאת, אם קהל היעד שלכם הוא גברים בני 35-50 הסובלים מתופעת ההתקרחות, תצטרכו למצוא שחקן עם קרחת.

 

שלב שני מי יפיק עבורנו את הסרטון?

ההחלטה לגבי מי יפיק עבורכם את הסרטון, קשורה ברובה לתקציב שלכם. יש הבדל בין הפקת סרטון בתקציב מינימלי של כמה מאות עד 2,000 ש“ח עבור עסק הנמצא בתחילת הדרך לבין הפקת סרטון לחברת ענק שאמור להתפרסם בכל המדיות החברתיות והדיגיטליות בעלות של עשרות אלפי שקלים ויותר מזה.

 

תוכלו לבחור בין מומחים בעריכה והפקת סרטונים שעובדים בתור פרילנסרים, לבין חברות הפקה מקצועיות ולכן אחרי שהגדרתם את קהל היעד שלכם, תצטרכו להגדיר גם את התקציב לסרטון. אם תבחרו בחברה מקצועית המתמחה בהפקת סרטונים שיווקיים, היא זו שתוכל לסייע וללוות אתכם בתהליך שלב אחר שלב, בין אם זה אומר לגבש עבורכם את יצירת התוכן עצמו, בין אם זה לבחור את הקונספט של הסרטון, האם תתלווה או לא תתלווה אליו מוזיקה ובין אם זה בהחלטה לגבי הפלטפורמות שבהן הסרטון יפורסם מאוחר יותר.

 

תוכן זה שם המשחק

סרטון איכותי בנוי מתוכן מקצועי. יש חשיבות רבה לתוכן שיופיע בסרטון מתחילתו ועד סופו וכאן גם נכנסת ההחלטה לגבי אורכו של הסרטון. עליכם לחשוב האם אתם רוצים שהסרטון יעביר תוכן בעל ערך מוסף, האם הוא אמור לגעת ברגש מסוים כמו לעודד צחוק והומור, פחד והרתעה, עצב וכדומה.  מנתונים עולה כי סרטון יעיל בהיבט השיווקי נע בין 2 דק ל-7 דק בלבד, ולכן חשוב לבחון שהתוכן של הסרטון לא ארוך מדי ולא קצר מדי.

איפה הסרטון יפורסם?

אחרי שגיבשתם קונספט לסרטון, אחרי שהחלטתם לגבי קהלי היעד של הסרטון, הבנתם אם אתם צריכים לגייס שחקנים או שאתם עושים סרטון תוכן רגיל, חשוב להבין גם איפה אתם רוצים לפרסם את הסרטון. יש המון מקומות בהם ניתן לפרסם את הסרטון ושוב כאן נכנס לתמונה כל הנושא של קהלי היעד. יש סרטונים שיתאים לפרסם אותם ברשתות החברתיות, יש סרטונים ששווה להשקיע בפרסום ושיווק ביוטיוב למשל, לעומת זאת יש סרטונים שניתן לפרסם בתור ניוזלטר שמגיע לתיבות המייל ויש סרטונים שאפשר לפרסם באתרי תוכן ספציפיים. כמובן שגם כאן התקציב חשוב והעלות של פרסום סרטונים שיווקיים משתנה בין פלטפורמה לפלטפורמה.

 

היתרונות שבהפקת סרטון שיווקי

  1. אנשים אוהבים לצרוך תוכן באמצעות וידיאו ולכן הפקת סרטון נחשבת ליעילה יותר, בהשוואה לפלטפורמות אחרות.
  2. ככל שהסרטון יותר מקורי, יותר מעניין, יותר ממוקד, ככה הסיכוי שנשיג את המטרות שלו עולה.
  3. סרטון זה משהו שנשאר לאורך זמן ותמיד אפשר לפרסם אותו שוב ושוב או לשנות את המקומות בהם אנחנו מפרסמים.
הנקראים ביותר
שיווק דיגיטלי לסטארטאפ

בכל שנה נסגרים עשרות, לפעמים מאות סטארטאפים, רק כאן בישראל. למעשה, רק חברה אחת מתוך כמה מאות חברות, באמת מצליחה, עומדת בכל

פרסום כתבה באתר
מעוניין לפרסם כתבה
עם קישור לאתר שלך?