בניית אתר איקומרס לכל עסק

בניית אתר איקומרס

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה אשר צוברת עוד ועוד תאוצה, ולא בכדי – בניית אתרי איקומרס.
מהו אתר איקומרס והאם בכלל כדאי לבנות אתר כזה? על כך בפוסט הבא.

 

בניית אתר איקומרס – מה זה בכלל?

אתר איקומרס הוא למעשה אתר מסחר, או אתר חנות מקוונת. מקור המילה איקומרס מהשפה האנגלית: eCommerce. האות E מסמלת את רשת האינטרנט והמילה Commerce משמעותה מסחר באנגלית. מסחר באינטרנט. כדי שאתר ייחשב לאיקומרס חייבים להתקיים שלושה תנאים:

  1. עמודי מוצרים
  2. קופה
  3. אופציה לבצע עסקאות מקוונות

 

בניית אתר איקומרס – כדאי או לא כדאי?

ובכן, האמת היא שמדובר בשאלת השאלות. קיימות שתי אפשרויות שעלינו להתייחס אליהן:

הראשונה היא המענה לשאלה האם יש לנו עסק קיים המוכר מוצרים. במידה ויש לנו את הבסיס, כלומר יש לנו מוצרים, יש לנו לקוחות, יש לנו מחסן עם מלאי סחורות, יש לנו קשרים עם ספקים, אין בכלל ספק שמדובר בהשקעה משתלמת. אמנם נצטרך להשקיע סכום לא מבוטל של כסף בבניית אתר איקומרס, בניהול ואחזקה של האתר או תוסף WooCommerce, לשלם על שירותי סליקה, על אחסון של האתר, על שירותי אבטחה, עריכת תוכן ושירותי קידום אורגני, אך השקעה זו הינה משתלמת משום שכבר יש לנו את הבסיס וכל מה שאנחנו צריכים, פשוט מתחילים למנף את העסק שלנו לכיוון האינטרנטי.

 

לעומת זאת, במידה ואין לנו חנות קיימת או עסק קיים, צריך לחשוב על הדברים קצת יותר לעומק בהקשר של בניית אתר לעסק, ולבנות תכנית אסטרטגית שיווקית מאפס. עלינו לבדוק קודם כל את השוק, לראות האם זה אכן כדאי לנו להשקיע בבניית אתר כזה, לבחון את המתחרים שלנו, לראות אילו מוצרים בכלל שווה לנו למכור באתר שלנו ורק אז לקבל החלטה שהיא גם נכונה מבחינה אסטרטגית וגם מבחינה כלכלית.

 

הנקראים ביותר
עיצוב לוגו מקצועי לעסק

על עיצוב לוגו לעסק הפוסט הבא יעסוק בנושא עיצוב לוגו לעסק, איך הוא בעצם יכול לשרת אותנו, והכי חשוב, מה הופך לוגו

בניית חנות מקוונת – עכשיו!

על בניית חנות מקוונת רוב האנשים בישראל נמצאים, לצערנו, בגירעון מתמיד. כלומר, המשכורת נגמרת עוד הרבה לפני שהם מסיימים את כל ההוצאות

מי אמר אתר תדמית ולא קיבל?

מהו אתר תדמית ואת מי הוא משמש? כאשר אנו מתייחסים למילה תדמית, הדבר הראשון שעולה לנו לראש הוא דימוי. כלומר איך האדם

פרסום כתבה באתר
מעוניין לפרסם כתבה
עם קישור לאתר שלך?