אוטומציה של אבטחת מידע – התחום החם בהייטק

אוטומציה ואבטחת מידע הפכו לשני מונחים מאוד שגורים בתקופה האחרונה והם גם מתחברים באופן טבעי למונח אחד, שאם אתם עוד לא מכירים, כדאי שתכירו – אוטומציה של תהליכי אבטחת מידע. מדובר על אחד התחומים הכי מבוקשים, הכי מצליחים והכי מושקעים היום בהייטק הישראלי ולכן גם בעולם הלימודים הטכנולוגיים. אבל מה זה אומר בדיוק ולמה זה כל כך חשוב?

 

חיים ונושמים אוטומציה של מערכות אבטחת מידע

יזמי הייטק ישראלים רבים, ביניהם לדוגמה נתי דוידי , חיים ונושמים את עולם אבטחת המידע כבר שנים ארוכות ולכן יודעים להסביר בדיוק, למה זה חשוב, למה משקיעים מוכנים לשלם מאות מיליוני דולרים על חברות סטארטאפ בתחום ולמה כל חברה טכנולוגית בימינו צריכה את השירותים האלה.

אבל לציבור הרחב זה לא בהכרח נושא ברור במיוחד. אז מה הקשר בין שניהם ולמה כולם צריכים את זה?

 

מה זה אומר בעצם?

משמעות המילה אוטומציה היא הפעלה עצמית. הפעלה עצמית של מוצרים מכניים ואלקטרוניים, לצורך סדרת פעילויות ללא התערבות אנושית.

המטרה היא בעיקר לשחרר את העובדים בארגון מביצוע משימות מונוטוניות ושגרתיות, אבל שימוש באוטומציה מאפשר גם פעולות מהירות יותר, מדויקות יותר מאשר פעילויות אנושיות.

מכשור אוטומטי מתקדם יכול גם לבצע מדידה, בקרה ומשוב על תהליכי עבודה ועל התוצרים של תהליכים אלה, להפיק דוחות ולעשות את החיים הרבה יותר קלים.

 

לא עומדים בקצב

עד לא מזמן, תהליכי סייבר ואבטחת מידע מסוגים שונים, התבצעו על ידי בני אדם. גם הביקורת והפיקוח על תהליכים אלה התבצעה על ידי עובדים, שזה יהיה תפקידם הבלעדי, החיוני וההכרחי.

אבל עם התפתחות טכנולוגית בקצב מואץ, עם יציאה של מוצרים טכנולוגיים מתקדמים דוגמת מכשירים חכמים, מחוברים לאינטרנט, במקביל להתפתחות מואצת, חסרת מעצורים של עבירות סייבר מתוחכמות, גם אנשי הגנת הסייבר ואבטחת מידע כבר לא עומדים בקצב.

 

עדכוני מערכת צריכים להתבצע בתדירות הולכת וגדלה, כדי לעמוד בקצב ההתפתחות של תוכנות נוזקה ואפשרויות פריצה מתקדמות, בקצב שכבר אינו רלוונטי לביצוע באופן ידני.

לכן, אוטומציה של תהליכי אבטחת מידע הפכה למרכיב חיוני, עבור חברות רבות, אשר מעוניינות לספק הגנה אופטימלית למוצרים, לשירותים, ללקוחות ולמערכות שלהן.

 

מציאות שנשמעת כמו חלום

עבור אנשי סייבר ומתכנתים, זה נשמע כמו חלום, אבל היום זו המציאות – חברות כמו VDOO הישראלית, הפכו את האוטומציה של תהליכי אבטחת מידע למוצר שגרתי, שכמעט כל חברה גדולה משתמשת בו היום. מוצרי אוטומציה של אבטחת מידע משמשים לחסימה אוטומטית של מתקפות סייבר, תוך שימוש בכלים שונים, לצד ביצוע אוטומטי של עדכוני תוכנה, שחזור ולמידה של טעויות, לצורך ביצוע מחודש טוב יותר.

 

לסיכום, אוטומציה במערכות אבטחת מידע היא לא פחות ממהפכה בתחום, שבאה מישראל. היא מאפשרת לצמצם פערים בתחום אבטחת מידע בארגונים שונים, מאפשרת ניהול טוב יותר של מערכות והתאמה מחודשת של מערכות ותיקות לסביבה מאתגרת יותר ובדיוק בגלל זה, היא נחשבת לאחד התחומים הכי חמים היום בהייטק.

הנקראים ביותר
פרסום כתבה באתר
מעוניין לפרסם כתבה
עם קישור לאתר שלך?